دسته های اخبار
اخبار
ازکــی آمده است تا موانع موجود در راه توسعه صنعت بیمه را رفع کند
پنجشنبه, بهمن 18, 1397 by مدیر سایت

به گزارش ریسک نیوز،لطیف 12 سال پیش، پس از سال‌ها تجربه در آلمان، برای اولین بار به ایران آمد و حدود 11 سال به راه‌اندازی شرکت‌های مختلف پرداخت. نام او در لیست اولین مدیران و شرکای شرکت‌های مختلفی به چشم می‌خورد.

یک سال پیش با پیشرفت صنعت اینشورتک در ایران و با در نظر گرفتن حفره‌های خالی این صنعت، تصمیم گرفت استارتاپی به نام ازکــی راه‌اندازی کند. ازکــی پس از گذشت تنها یک سال، امروز به عنوان یکی از بزرگ‌ترین بازیگران صنعت بیمه آنلاین  شناخته می‌شود.

مدیر این استارتاپ جوان، در میان جمع دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف در مراسم اختتامیه رویداد IT WEEKEND این دانشگاه، انحصار در صنعت بیمه را آفت پیشرفت آن دانست. او با اشاره به این که شرکت‌هایی مثل Check24 و MoneySupermarket نمونه‌های مشابه و موفق آلمانی و انگلیسی ازکــی در دنیا هستند، گفت: " بیمه در ایران پیشرفت خوبی داشته است و در حال حاضر، 30 شرکت بیمه‌ای فعال و بیش از 40هزار نماینده در سراسر کشور در این حوزه فعالیت می‌کنند؛ اما همچنان قوانین این صنعت در مقایسه با دیگر کشورهای دنیا، عقب‌ و کندتر عمل می‌کند؛ این درحالیست که شرکت‌هایی چون Check24 با توجه به هموار بودن مسیر توسعه و نبود قوانین دست‌و‌پاگیر و انحصار، امروز نه تنها به عنوان شرکت بیمه‌ای، بلکه در حوزه‌ و صنایع دیگر ورود پیدا کرده‌اند، بیش‌ترین سهم بازار را از آن خود کرده‌اند و درآمد سالانه آنها به بیش از 20میلیارد یورو می‌رسد."

به گفته او وجود انحصار در حوزه بیمه، موجب ناهمواری مسیر توسعه شرکت‌های بیمه شده است. به عنوان مثال، نماینده یک شرکت بیمه، مجاز به فروش خدمات بیمه‌ای شرکت دیگری نیست، اما ازکــی تلاش می‌کند تا موانع موجود در راه توسعه صنعت بیمه را رفع کند.

به نظر می‌رسد تیم لطیف در توسعه مدل کسب‌وکار ازکــی از این شرکت‌ها الگوبرداری کرده است و این احتمال دور نیست که این شرکت در آینده وارد صنایع و بازارهای بزرگ دیگر نیز بشود. ازکـی امروز توانسته به عنوان مرکز مشاوره و خرید آنلاین بیمه، جایگاه خوبی در این صنعت کسب کند.

پیشنهادات پیشرفته

نظرات (0)

 
نام
نام خانوادگی
ایـمیل

ذخیره اطلاعات


 
 
 
ثبت نام فراموشی کلمه عبور؟