لیست اخبار و رویدادهای مهم
لیست کامل کتب
اخذ نمایندگی فروش انتشارت پژوهشکده بیمه

شرکت نواندیشان مهرگان، نمایندگی فروش انتشارات پژوهشکده بیمه را اخذ کرده است.

علاقمندان جهت تهيه كتب پژوهشكده بيمه مي توانند به شرکت نو اندیشان مهرگان مراجعه و يا از طريق ارسال پستي اقدام به خريد آن نمايند.

صدای مشتری :- 37777141-031

E-mail:  BookShop@inom.ir

دانلود لیست کتب پژوهشکده بیمه

برخی از کتب بیمه ای
کد کتاب: 2898  |   تعداد نظرات: 0   |   تعداد بازدیدها: 1895   

 

طرح پژوهشي مباحث اولویت دار نهاد ناظر بيمه

طرح پژوهشی"مباحث اولویت‌دار کارگروه ساختار و کارکرد نهاد ناظر پیرامون بیمه مرکزی ج.ا.ایران" در پژوهشکده بیمه اجرا شد.


به گزارش روابط عمومي پژوهشكده بيمه اين طرح از مجموعه مطالعات مربوط به پروژه هاي هشت گانه وزارت امور اقتصادي و دارايي است و بخشي از طرح توسعه نظام بيمه اي كشورقلمداد مي‌شود. در اين پژوهش نخست تلاش شد تا ساختار و كاركرد نهاد ناظر از جنبه هاي مختلف مورد بررسي قرار گيرد. براي اين منظور در اين حوزه ها بر اساس ديدگاه انجمن بين المللي ناظران بيمه
(IAIS) و شرايط ايران، از اصول اساسي بيمه و مجموعه قوانين و مقررات، آيين نامه ها و اساسنامه هاي مربوطه در ايران و نظرات معاونت هاي محترم بيمه مركزي استفاده و در نهايت با استفاده از نتايج به دست آمده گزارش مذكور تدوين شد.
اين گزارش مي افزايد: محورهاي مطالعه اين طرح شامل: استقلال عملیاتی، ساختار نهاد ناظر، اختیارات نهاد ناظر در فرایند نظارت بر عملکرد شرکت‌های بیمه، محورهای اصلی وظایف نهاد ناظر برای نظارت بر عملکرد شرکت‌های بیمه، ارتباط با مقامات اجرایی و قضایی، شرایط و پیش زمینه‌های نظارت کارا و مؤثر، رویه‌های مدیریت داخلی برای کسب اطمینان از انسجام اقدامات نظارتی، موارد نقض تصمیمات نهاد ناظر از سمت مقامات دولتی، اختیارات نهاد ناظر در تخصیص منابع خود مي‌باشد.
بعلاوه محورهاي ديگري چون: ضوابط بازنگری رویه‌های نظارتی، فرایند تجدید نظر خواهی تصمیمات نظارتی، عزل و نصب ریاست کل و مدیران ارشد نهاد ناظر، ضوابط انتشار اطلاعات مربوط به بیمه‌گران مشکل دار، ضوابط کارمندان نظارتی که مشمول مقررات تضاد منافع می‌شوند، نحوه استخدام متخصصین خارج از سازمان، ارزیابی صلاحیت اشخاص ثالث که وظایف نظارتی از طریق برون سپاری به آن‌ها واگذار شده نيز با حفظ محرمانه بودن اطلاعات مورد بررسي قرار گرفته است.
گفتني است در نهایت اين طرح پژوهشي پيشنهاداتي ارائه نموده است كه تا با استفاده از آن‌ها امکان بهبود ساختار و کارکرد بیمه مرکزی ج.ا.ا در ایران فراهم شود.
علاقه‌مندان برای دسترسی به متن کامل اين طرح پژوهشي و پيشنهادات ارائه شده در آن مي‌توانند به منوی "گزارش طرح‍های پژوهشی" در وب سايت پژوهشكده بيمه مراجعه نمايند.

Share نسخه مخصوص چاپ

نظرات (0)

 
نام
نام خانوادگی
ایـمیل

ذخیره اطلاعات


 
 
 
ثبت نام فراموشی کلمه عبور؟